Kayseri Belediyesi’nden 2021’de dev bütçe

DAĞDER HABER
0 0

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2021 yılı için merkez ve 16 ilçede 3 milyar 896 milyon 700 bin TL’lik yatırım bütçesi planlandığını açıkladı. Büyükkılıç, geçtiğimiz yıl 3 milyar 417 milyon TL’lik kaynağı şehir için kullandıklarını ifade etti.

KAYSERİ (İGFA) – Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Erciyes Kayak Merkezi’nde pandemi tedbirleri kapsamında düzenlediği “2020-2021 yılı yatırım ve değerlendirme” konulu basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Başkan Büyükkılıç, 2020 gibi 2021’in de yatırımlar yılı olacağını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “ Yapım çalışmaları devam eden Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi 1 milyon 260 bin metrekarelik alan Central Park mantığında şehre hizmet verecek. Hızlı tren de Kayseri’ye gelecek. 2020’de pandemiye rağmen yatırım bütçemiz toplamda 3 milyar 417 milyon TL olarak gerçekleşti. Talas Mevlana tramvay hattının ihalesi gerçekleştirilci, yapım çalışmalarına başlanacak. Trafik sinyalizasyon merkezi ve akıllı kavşaklar hayata geçirilecek. Taşhan ve Barsama bölgelerinde kazı çalışmalarında bulunan 7.5 milyon yıl öncesine dayanan fosiller Paleontoloji ve Fosil Müzesi’nde sergilenecek. Kültepe-Kaniş-Karum Örenyeri için Tablet Müzesi yapımı gerçekleştirilecek. Gazeteciler Cemiyeti ile ortaklaşa kurulacak ‘Basın Müzesi’nin yapımı gerçekleştirilecek. Çerkez Mustafa Bey Konağı’na müze yapılacak” dedi.

Başkan Büyükkılıç, 2021 yılında da Belediyeler toplam bütçeleri 2 milyar 856 milyon 700 bin TL, KASKİ 450 milyon TL, KCETAŞ 450 milyon TL ve KAYSERİGAZ 140 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyar 896 milyon 700 bin TL yatırım bütçesi planlandığını söyledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siirt'te kardan kapanan 12 köy yolu açıldı

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı olan ve kar yağışı nedeniyle kapanan 12 köy yolu, İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarıyla yeniden ulaşıma açıldı. SİİRT (İGFA) – Siirt’in Pervari ilçesindeki 2 bin 100 rakımlı Geçittepe mevkisinde,  yoğun kar nedeniyle bölgedeki 12 köy yolu, ulaşıma kapandı. Köy halkının ihbarıyla bölgeye İl Özel İdaresi bünyesindeki […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/