Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde sezon açıldı

DAĞDER HABER
0 0

Erzincan’da etkili olan kar yağışının ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde sezon açıldı.

Erzincan’da etkili olan kar yağışının ardından Ergan Dağı Kayak Merkezinde sezon açıldı. Erzincan’daki 2 bin 970 rakımlı Ergan Dağı Kış Sporları Merkezinde, kar kalınlığının yeterli seviyeye gelmesiyle kayak sezonu açıldı.

 

Munzur Dağları’nın eteklerinde kurulan Ergan Dağı Kayak Merkezi kayak sezonunu açtı.

15 Kilometre uzunluğundaki kayak pistinin yapılan çalışmalar ile 17 kilometreye çıkması ile Türkiye’nin en uzun kayak merkezi unvanına sahip olan merkezinde kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı.

Munzur Sıra Dağlarının eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Kayak Merkezi, toplam 17 km uzunluğundaki pisti ile kayak severleri bekliyor.

 

Kayak Sporcuları: “2021 yılında Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezinde kayak sezonu açıldı. Erzincanlı milli sporcu arkadaşlarımızla bunun sevincini yaşıyoruz. Kayak antrenmanlarımıza sporcu arkadaşlarımızla birlikte devam edeceğiz” ,  “2021’de Erzincan’da Ergan Dağı Kayak merkezi açıldı. Yarışlarımıza başladık bizde şuan. İlk antrenmanlarımızı yapıyoruz. Yarışlarda iyi bir derece almayı planlıyorum. Şimdiden bütün yarışmacılara başarılar diliyorum” , “Ergan dağındayız. Türkiye’nin en uzun pistlerinden biri. Sezonu yarış ile açıyoruz. Umarım güzel bir sezon geçer. Bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” , “Sezonu bugün açtık. Bismillah dedik. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde dağa geldik. Hiçbir korona riski yok. sosyal mesafeyi koruyarak yarışıyoruz. Kayıyoruz. Sezonun ilk gününü yarış ile açmamız bizim için iyi oldu. İnşallah Türkiye’nin en uzun pistlerinden biri olan Ergan dağında daha güzel bir sezon geçireceğimize inanıyoruz” dediler.

 

ERZİNCAN ( İGFA) – Ergan Dağı Kayak Merkezi’nin sezon açılışına katılım gösteren Erzincan Valisi Mehmet Makas, ‘Bismillah’ diyerek il birinciliği eleme yarışmaları ile sezona başladıklarını kaydederken, pistlerin halka ise yarın açılacağını dile getirdi.

Kısıtlamalara uyma kaydıyla Erzincanlılar başta olmak üzere Türkiye’yi Ergan’a beklediklerini açıklayan Makas, “Ergan Dağı, 17 kilometre hem lift hem de pist uzunluğu noktasında Türkiye’de önemli bir yere sahip. Hafta sonu kısıtlamalarına uyarak misafirlerimizi kabul edeceğiz” dedi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Koronavirüs vakalarında yüzde 90 seviyelerinde azalma yaşandığını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Aksaray'da üreticilerden Vali Aydoğdu'ya ziyaret

Aksaray’da üreticiler birlik başkanları ve heyeti Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu makamında ziyaret etti. AKSARAY (İGFA) – Aksaray Manavlar Balıkçılar ve Pazarcılar Odası Başkanı Kuddusi Yeşildal ile üreticiler birlik başkanları ve heyeti Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu makamında ziyaret etti. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya pazarlar hakkında Başkan Yeşildal bilgi verdi.  Pazarların temizliğinden […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/