Siirt’te husumetli iki aile barıştırıldı

DAĞDER HABER
0 0

Siirt’in Kurtalan ilçesinde iki aile arasındaki husumet, yetkililer ve kanaat önderlerinin çabalarıyla giderildi.

SİİRT (İGFA) – Siirt’in Bölüktepe köyünde akraba olan ve aynı soyadı taşıyan Pekediz ailelerinin fertleri arasında, 2 yıl önce bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavga sonrasında oluşan husumet, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın ile kanaat önderlerinin araya girmesiyle sona erdi.

Kurtalan 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nda düzenlenen törende, Kur’an-ı Kerim okundu. Vali Hacıbektaşoğlu, toplumun şiddet ve öfkeyi kalbinden çıkarması gerektiğini belirterek, barışmaya vesile olan herkese teşekkür etti.

Allah rızası için iki aileyi barıştırmak maksadıyla bir araya geldiklerini dile getiren Hacıbektaşoğlu, “Pekediz ailesine bu iradeyi gösterdikleri için, bütün Siirt halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Şiddet ile öfkeyi hayatımızdan, ailelerimizden, evlerimizden, toplumumuzdan, aklımızdan, fikrimizden ve kalbimizden çıkarmak zorundayız” dedi.

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören de barış ve kardeşliğin önemine işaret ederek, cahiliye döneminden kalan kan davasının artık sona ermesi gerektiğini ifade ederken, barışın yiğitlik istediğini sözlerine ekledi.

Kaymakam İhsan Emre Aydın da 2021 yılının barış ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulundu.

İlçe Müftüsü Mehmet Nedim Yılmaz’ın okuduğu duanın ardından, iki ailenin büyüklerinin Kur’an-ı Kerim’in altından geçip barış yemini etmesi sonrası davetlilere tatlı ikramında bulunuldu.

Salgın kurallarının uygulandığı törene, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkan Polat Sürücü Kursu hep bir adım önde! (Röportaj)

Röportaj: Sevinç ÇELEBİ (BShaberler) Bursa’da trafik deyince akla ilk gelen isimlerden olan Türkan Polat; “Maddi kaygılar nitelikli eğitimin önüne geçmemeli” diyor ve ekliyor “Hiç mütevazi olmayacağım. Başarı Başarıyı hak edenindir” Tanımayanlar için söyleyeyim. Bir kadın düşünün! Hem çok güzel, hem çok başarılı ve de mütevazi.   Hem eş, hem anne! […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/