Batman’da mobilyacılar dertli

0 0

Batman Mobilyacılar ve Dayanıklı Tüketim Malları Derneği Başkanı aynı zamanda BATSO Meclis Üyesi Ekrem Aksoy, sektörün zorluklarına dikkat çekti.

BATMAN (İGFA) – Batman’da mobilya ve dayanıklı tüketim mallarının tedarikinde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Batman Mobilyacılar ve Dayanıklı Tüketim Malları Derneği Başkanı Ekrem Aksoy, müşterilerin istediği ürünleri çoğu zaman yaklaşık 3 ay beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. COVID-19 sürecinin sektördeki esnafı yok etme derecesine getirdiğini kaydeden Başkan Aksoy, “Bir ay önce döviz ve altındaki orantısız yükseliş, aldığımız ürünlerde yüzde 50’lere varan zararlarımızla kapandı. 2021 yılında da tedarik firmaları hemen hemen tüm ürünlerde yüzde 40 ve yüzde 50 arasında zam yaptı. Bu da fiyatları ciddi anlamda artırdı. Mobilya ve beyaz eşyada siparişler geç geliyor. Dileğimiz firmaların ürün fiyatlarında indirime gitmesi ve siparişleri zamanında teslim etmeleridir. Bu bir zincir halkasıdır. Bir halka koparsa, herkes zarar görür” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Batman Milletvekili Özdemir 20 yıllık hayalini açıkladı

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı A. Akif Gür, Kadın Kolları Başkanı Sevval Aksoy ve Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen, kentte görev yapan yerel gazetecilerle bir araya gelirken, 20 yıllık hayalini de ilk kez paylaştı. Seyithan Çetin-Sonsöz Gazetesi AK Parti Batman milletvekili Ziver Özdemir, kentte yürütülen hizmetler hakkında […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/