Sağlık-Sen’den acı şiddet raporu

DAĞDER HABER
0 0

Sağlık-Sen’in hazırladığı Sağlıkta Şiddet Raporu çarpıcı gerçekleri gün yüzüne çıktı.

İSTANBUL (İGFA) – Sağlık-Sen’in resmi internet sitesinden de paylaştığı ve geride bıraktığımız 2020 yılının temmuz ile aralık aylarını kapsayan Sağlıkta Şiddet Raporu’nda, sağlık çalışanlarının sadece Koronavirüs pandemisiyle değil aynı zamanda şiddetle de mücadele ettiği ifade edildi.

Yaklaşık 6 aylık süreçte, 117 şiddet olayının yaşandığına değinilen raporda, 361 saldırganın darp ettiği 231 sağlık emekçisinin şiddet kurbanı olduğu belirtilirken, her şiddet olayında ortalama 3 saldırganın yer aldığı ortaya çıkarken, “Olayların 19’u sözlü, 94’ü fiili ve sözlü, 4’ü ise taciz şeklinde gerçekleşti. 117 şiddet olayının 41’inde hastalar, 51’inde hasta yakınları, 8’inde yöneticiler, 17 vakada ise kendini bilmez kimseler yer aldı” denildi.

Olaylar nedeniyle 82 kişi tutuklandı. Bir saldırgan bulunduğu kamu görevinden el çektirildi. 115 kişi ifadeleri alınıp serbest bırakıldı, 160 saldırgan hakkında hiçbir işlem yapılmadı. 3’ü hakkında da yakalama kararı verildi.

Sağlık-Sen Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda Nisan 2020’de çıkartılan yasada asıl amacın şiddeti önleyecek tedbirlerin hayata geçirilmesi olduğunu söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İbrahim Kalın'dan Mesut Özil mesajı

Cumhurbaşkanı Sözcüsü ve Başdanışmanı İbrahim Kalın, dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil için bir mesaj yayımladı. ANKARA (İGFA) – İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal’in kadrosunda yer almasına rağmen forma giyemeyen dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil, Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı. Sarı Lacivertlilerle sözleşme imzalaması beklenen Özil, özel uçakla saat 00.15’te Sabiha Gökçen […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/