Alpaslan Türkeş ismi Didim’de yaşayacak.

DAĞDER HABER
0 0

İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Tezsezener ve yönetiminin talebi olumlu sonuçlanarak Zambak Caddesi’nin ismi Alpaslan Türkeş Caddesi olarak değiştirildi.

DİDİM A HABER
İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener ve yönetim kurulunun talebi doğrultusunda Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İYİ Parti Grubu, Didim’de bir caddeye Başbuğ Alparslan Türkeş isminin verilmesini talep etmişti. Konu İmar Komisyonu’na sevk edilmişti.

Komisyonun olumlu görüşüyle Meclis’te gündeme alınıp oylanan karar doğrultusunda Didim ilçesinde bulunan Zambak Caddesi’nin ismi Alparslan Türkeş Caddesi olarak değiştirildi. 

Kendilerinin önerilerine AK Parti’nin sahip çıktığını öne süren İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener, “Zambak Caddesi’yle ilgili isim değişikliği talep edeceğimizi yönetim kurulumuzun karar defterine yazmıştık. Başbuğumuzun ismini Didim’de yaşatmak ne mutlu ki bizlere nasip oldu. Önergemizi Büyükşehir Meclisi’ne sunan Meclis üyelerimiz Hayati Atlı ,Semra Yücel, Cihan Demirel , Fatma Tabak , Mevlüt Şahinci ve Kıvanç İşbilen’e ve komisyon teklifine evet oyu veren Millet İttifakı’mızın kıymetli belediye başkanlarına ve Meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Alparslan Türkeş Türk Milliyetçiliğinin fikri ve fiili lideridir. Ömrünü devletine ve milletine adamış bir devlet adamının isminin Didim’imizde de yaşayacak olmasından dolayı son derece memnunuz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Vatandaşlar, aşı listesini nasıl kontrol etmeli?

Türkiye genelinde uygulanmaya başlanan ‘CoronaVac’ aşılarıyla ilgili vatandaşlar, aşı olup olmayacağını nasıl öğrenecek ve randevu talebinde bulunacak. (İGFA) – Çin’den getirilen CoronaVac aşısı Türkiye genelinde uygulanmaya başlandı. Sağlık çalışanlarından sonra riskli meslek ve yaş gruplarının sırasıyla aşılanacağı ülke genelinde vatandaşların aşı olup olmayacağını nasıl öğreneceği merak konusu oldu. Aşı yaptırmak […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/