Kayseri Melikgazi’den enerji tasarrufu mesajı

DAĞDER HABER
0 0

Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 11-18 Ocak Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “En ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir” dedi.

Enerji tasarrufu ve belediyenin izleyeceği enerji politikası hakkında yol haritasının belirlenmesi için çalışma yapıldığını hatırlatan Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye olarak sosyal tesislerde, hizmet binalarında, kapalı semt pazar yerlerinde enerji tasarruflu LED lambalar kullanıldığını, zaman ayarlı aydınlatma gerçekleştirdiklerini ve enerjisini kendi üreten belediye olarak örnek gösterildiklerini söyledi.

Enerji tasarrufu ile ilgili olarak enerji izleme birimi oluşturduklarını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak başta sosyal tesisler olmak üzere belediye hizmet binası ile kapalı semt pazar yerlerinde güneş enerjisinden elektrik ürettiklerini dile getirirken, “Elektrikli hizmet araçları satın aldık. Melikgazi’de bulunan binalara enerji belgesi alma zorunluluğu getirdik. Bunların hepsi konuya verdiğimiz önemin bir sonucudur. Ayrıca enerji verimliliği konusunda her bireyin kendine düşen görevi yapması gerekiyor. Bireysel olarak da enerji israfından vazgeçmeliyiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Pamukkale Belediyesi'nden hijyen seferberliği

Pamukkale Belediyesi’nin Koronavirüs ile mücadelesi aralıksız sürerken, şimdiye kadar 2000’den fazla bina dezenfekte edilerek steril hale getirildi. Pandemi sürecinden bu yana ilçenin her alanında dezenfekte işlemlerini sürdüren Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde vaka tespit edilen binaların ortak kullanım alanları dezenfekte ediyor. Şimdiye kadar 2000’den fazla bina dezenfekte […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/