Bursa’nın gelecek vizyonunu turizm olarak belirleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, eko-turizm yatırımları kapsamında Orhaneli’ye kazandırılacak olan Karagöz Mesire Alanı Çevre Düzenlemesi çalışmalarında sona geldi.
![](http://haber.dagder.org.tr/wp-content/uploads/2020/12/29586_MTVmZTFhMj_5-1024x682.jpg)
Bünyesinde restoran, kır evi ve bungalov evlerin bulunacağı alan özellikle oluşturulacak karavan ve çadır kamp alanıyla önemli tercih noktalarından biri olacak.
Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan’da eko-turizm yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğal değerleri için örnek projeler hazırlıyor.
Orhaneli’nin turizme kazandırılması amacıyla hazırlanan proje kapsamında Karagöz Mesire Alanı’na ilk etapta 3 katlı restoran, 2 katlı kır evi, 32 metrekarelik 10 adet bungalov ahşap yapı, 45 metrekarelik 5 adet prefabrik yapı yapılacak. Vatandaşlara doğa ile iç içe bir ortamda tatil imkanı sunacak proje kapsamında çevre düzenlemeleri ile Karagöz Mesire Alanı tam bir cazibe merkezi haline gelecek.
![](http://haber.dagder.org.tr/wp-content/uploads/2020/12/3525267.jpg)