Nilüfer Bostan’da sağlıklı gıdalar halkla buluşuyor

DAĞDER HABER
0 0

Nilüfer Belediyesi’nin NİLKOOP aracılığıyla hayata geçirdiği “Nilüfer Bostan”ların ilki açıldı.

Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden 20 kooperatif ve derneğin, 25 temel gıda maddesine ait 78 çeşit ürünü “Nilüfer Bostan” raflarında halkla buluşuyor.

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (NİLKOOP) aracılığıyla hayata geçirdiği “Nilüfer Bostan” satış noktalarıyla, tarımsal üretimi artırmayı, yanlış tarım politikaları sonucu toprağa küsen çiftçiyi yeniden üretime teşvik etmeyi, kooperatifleri ve kooperatifçiliği desteklemeyi, çiftçilerin ve özellikle kadınların kırsaldaki çalışmalarına destek vermeyi hedefliyor.

İlk satış noktası İhsaniye Mahallesi’nde Nilüfer Belediyesi Halk Evi yanında açılan “Nilüfer Bostan”da başta Bursa’daki kooperatifler ve kadın dernekleri olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerindeki kooperatiflerden alınan ürünler ve NİLKOOP tarafından üretilen ya da ürettirilen gıda maddeleri satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğretmenler Günü kutlu olsun

Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız. Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. (Mustafa Kemal ATATÜRK) Okunma: 403

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/