Orhaneli Halk Eğitim Merkezi öğreticileri gönüllü maske üretiyor

DAĞDER HABER
1 0

Orhaneli Hak Eğitim Merkezi görevlileri, koronavirüsle mücadeleye destek vermek için harekete geçti. Öğretmenler, gönüllü olarak çalışarak günde yaklaşık bin adet maske üretiyor.

Koronavirüsle bütün dünya mücadele ederken, Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü mücadeleye destek vermek için kolları sıvadı.

Eğitim merkezinde görev yapan usta öğretici kadın öğretmenler, gönüllü olarak maske üretmeye başladı.

Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Yiğitbaşı, “Öncelikli olarak ilçemizdeki sağlık ocağı, hastane çalışanları, emniyet ve jandarma personeli, veteriner hekimlerimize öğretmenlerimizle maske üretmeye başladık. Maksadımız binlerce maske üreterek ilçemiz nüfusunun yarısından fazlasına ulaşmak. Ayrıca ilçemize bağlı mahallelerimizde yaşayan bütün 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da ulaştırmayı hedefliyoruz. Şu anda üretimde gönüllü olarak çalışan hanım arkadaşlarımız hepsi usta öğreticiler ve devlete faydalı olmak için hep beraber katkıda bulunuyoruz” dedi.

Halk Eğitim Merkezinde önceki gün maske imâlatına başlanırken, günlük bin adet maske üretilip paketlenerek gerekli kurum ve yerlere gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DAĞDER Yazıbaşı’na yardım kolilerini ulaştırdı

Bir süre önce karantinaya alınan Keles Yazıbaşı köyümüzü ziyaret ettik. Kısa sürede organize olarak hemşehrilerimizin de yardımlarıyla hazırladığımız yardım paketlerimizi Genel Başkanımız Yaşar Türk Başkanlığında yönetim kurulumuzdan oluşturulan komisyonumuz ile köyümüze ulaştırdık. Yeni Bayrağımızı göndere çektik… Keles’te; Kaymakam Kübra Teymur, Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Belediye Destek Hizmetleri Müdürü YK üyemiz […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/