Harmacık ve Büyükorhan’a müjde

DAĞDER HABER
0 0

2018 yılında yatırım programında yer alan 10 yataklı ilçe hastanesinin Harmancık’ta 146 ada 10 parselde kayıtlı 13.323 m² taşınmaz üzerine yapılması planlanmış ve ihaleye çıkacağı duyurulmuştu.

Geçen 2 yılın ardından müjdeyi Bursa Milletvekili Mustafa Esgin verdi.

Olay Gazetesi yazarı hemşehrimiz Ahmet Emin Yılmaz‘a konuşan Esgin şunları söyledi:

“Bursa’da ‘hastanesi olmayan ilçe kalmayacak’ sözümüz geçerli. Bu konuda yeni gelişmeler var. 17 ilçemizden 16’sında hastane var, bir tek Harmancık’ta yok. Harmancık Devlet Hastanesi için de Sağlık Bakanlığımız haziranda ihaleye çıkıyor. Büyükorhan Devlet Hastanesi inşaatımızın yüzde 85’i tamamlandı, fakat inşaat durdu. O kalan yüzde 15’lik bölüm için mayıs ayında, yine Sağlık Bakanlığı tarafından tamamlama ihalesi yapılacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Karantinadaki Nalınlar'ın alışverişini Mustafa Bektaş ile Ali Aykurt Salı pazarından yaptı -izle

Orhaneli’de koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan 98 haneli Nalınlar Mahallesi’nin pazar alışverişi, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Dünyayı kasıp kavuran, uygulanan sıkı tedbirler nedeniyle Türkiye’de kontrol altına alınan koronavirüsle ilgili Bursa’da farklı bir uygulama gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın talimatıyla harekete geçen belediye yetkilileri, Orhaneli ilçesinin Nalınlar Mahallesi’nde yaşayan ve salgın […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/