Bursa’da şiddetli kuraklık! Meteorolojiden korkutan harita…

DAĞDER HABER
0 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün eylül ve kasım ayları arasındaki üç aylık ve kasım ayı kuraklık haritalarına göre, Türkiye’nin önemli bölümünün yağış almadığı, olağanüstü, çok şiddetli ve şiddetli kuraklık yaşandığı görüldü. Meteorolojinin haritasında Bursa’nın şiddetli kuraklık yaşadığı görülüyor.

Uzmanlar su kaynaklarının korunması için özellikle yüzde 75-80’i bulan vahşi tarımsal sulamanın tehlikelerine dikkat çekti.

BURSA ŞİDDETLİ KURAK

Meteorolojinin Normalin Yüzdesi Metodu ile Kuraklık haritasında Bursa, son 1 aylık ve 3 aylık dönemde şiddetli kuraklık yaşıyor. Eylül-Ekim-Kasım aylarını kapsayan Meteorolojik Kuraklık haritasında ise Bursa, yine şiddetli kurak bölge olarak görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Bursa Acemler trafiğine çözüm

Bursa trafiğinin en önemli kilit noktalarından olan Acemler Kavşağı’nda trafik akışının daha da hızlanması için birbirinden farklı uygulamaları devreye alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çevre Yolu’ndan İzmir yoluna bağlantı kolundaki şerit sayısını da ikiye çıkardı. Özellikle sabah ve akşam pik saatlerde Çevre Yolu’ndan İzmir yoluna bağlantıda yaşanan uzun araç kuyruklarının önüne […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/