CHP Bursa’dan ‘T3’ açıklaması

DAĞDER HABER
0 0

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kaldırmayı planladığı ve aylardır faaliyet dışı tutulan Gökdere-Zafer Plaza T3 Tramvay Hattı’nda yeniden seferlere başlanmasını değerlendirdi. Karaca, “Muhtarların sağduyusu sayesinde projeye harcanan 6 milyon dolar kurtarıldı, T3 yeniden seferde” dedi.

Bursa’da Cumhuriyet Caddesi’nde hizmet veren nostaljik tramvayın tekrar çalışmaya başlaması ardından CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca açıklama yaptı. Yapımına 6 milyon dolar harcanan ve 30 Mayıs 2011’de ‘Nostaljik Tramvay’ adıyla tanıtılarak seferlere başlayan T3 Tramvay Hattı’nın yeniden sefere alınmayacağını ve kaldırılmasının planlandığını bizzat söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın söyleminden geri dönmesini ‘muhtarların sağduyusu’ olarak nitelendirdi.

8 muhtarın ortak dilekçesini dikkate alarak tramvay seferlerinin başlatıldığına dikkati çeken Başkan Karaca, “Cevabını merak ettiğimiz bir konu var. Alinur Aktaş, anket yaptırdık, esnaf da bölge insanı da istemiyor demişti. Alinur Aktaş başka, muhtarlar başka diyor. Nasıl oluyor bu iş? Hani Alinur Aktaş anket yaptırmıştı? Hani bölge halkı da, esnaf da istemiyordu? Muhtarların sağduyulu yaklaşımı ve yazdıkları ortak dilekçe, Alinur Aktaş’ın olmayan anket sonuçlarını varmış gibi göstererek ya da mevcut bir anketi çarpıtarak iş yürütmeye kalkıştığını ortaya koymuştur. Böyle bir yönetim anlayışı olmaz, Bursa gibi tarihe mal olmuş bir şehir böyle yönetilmez. Bursa ve Bursalılar bu denli zavallı bir yönetim modelini asla hak etmiyor” diye konuştu.

“ŞİRKETLERDE LİYAKAT SAHİPLERİNE GÖREV VERİLMELİ”

T3 hattının işletilmesinin doğru bir karar olduğunu kaydeden Karaca, Başkan Aktaş’ın yapması gereken bir hayırlı iş daha olduğunu öne sürdü. “Aktaş, partizanca yaptığı atamalarla BURULAŞ yönetimine yerleştirdiği AKP’li ilçe başkanı ve öteki siyasileri bu belediye şirketinden uzaklaştırıp, yerlerine bu görevi gerçekten yürütebilecek liyakat sahibi isimlere görev vererek işe başlamalı ve bu hattın verimli işletilmesinin önünü açmalıdır” diyen Karaca, Aktaş, AKP ilçe başkan ve yöneticileri için arpalık haline getirdiği bu şirketlerin yönetimlerini liyakat yoksunu isimlerden ayıklayacak adımları mutlaka atmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Büyükşehir'den Denizlispor'a dev bir destek daha

Denizlispor’a maddi manevi her zaman destek veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Yeşil Siyahlı takıma dev bir katkıda daha bulunurken, Ulaşım AŞ, Horozlar ile 3,75 milyon liralık sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Sponsorluk sözleşmesi imza töreni Haluk Ulusoy Tesisleri’nde yapıldı. Törene Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gonca, Ulaşım AŞ Genel […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/