MEB’den uzaktan eğitim detayları

DAĞDER HABER
0 0

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzaktan eğitimin detaylarını açıkladı.

Bakan Selçuk, ”20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Bakanlığa bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda yer alacak.

31 ARALIK’A KADAR SINAV YAPILMAYACAK

Ayrıca Bakan Selçuk, “31 Aralık’a kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlama salgının seyrine göre gerçekleştirilecek. Merkezi sınavlara hazırlanan öğrenciler için sınav müfredatının uzaktan eğitime uyumlu hale getirilmesiyle ilgili çalışmalar sürmektedir” ifadelerini de kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Osmangazi'de kaza! İlk müdahaleyi polis yaptı

Osmangazi ilçemizin Altıparmak Caddesi’nde bir kaza meydana geldi, yaralıya ilk müdahaleyi polis yaptı. Yolun karşı tarafına geçmeye çalışan kişiye otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulup yaralanan kişiye ilk müdahaleyi, bölgede görev yapan trafik polis ekibi yaptı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıyı Çekirge Devlet Hastanesine kaldırdı. Olayla ilgili inceleme […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/