Mardin’de güller yalancı bahara aldandı

DAĞDER HABER
0 0

Son 40 yılın en kurak kış mevsimini yaşayan Mardin’de Kasım, Aralık ve Ocak aylarında beklenen yağışlar olmayınca tarlada ekilen ekinler kurumaya yüz tuttu. Binlerce çiftçi yağmurun yağmaması nedeniyle endişeli bekliyor.

Mardin’de sıcaklıklar ortalamanın üzerinde seyrederken, bölge genelinde ortalama sıcaklıklar Nisan ayı hariç mevsim normalleri üzerinde gerçekleşiyor. 2021 yılının ilk günleri Mardin’de hava durumu en sıcak günlerinden birini yaşarken, son yıllarda bitkilerin erken çiçek açması daha sıklıkla görülmeye başlandı. Sıcaklık ortalamasının 15-17 derece civarında seyrettiği Mardin’de, ağaçların ve güllerin erken çiçek açmasına neden oldu.   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İGFA'dan Kilis Belediyesi'ne ziyaret

İnternet Gazetecileri Federasyonu Haber Ajansı (İGFA) Kilis İl Temsilciliği, hazırladığı projelerle Kilis’e katma değer sağlayan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erkmen’i makamında ziyaret etti. Kilis’te aynı zamanda Kilise Basın Cemiyeti Başkanlığı da yapan İGFA Sosyal İlişkiler Başkanı Nezir Çağlar, İGFA İl Temsilcisi Burak Özdemir ile birlikte Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/