Malatya Yeşilyurt Belediyesi kentsel dönüşümde gaza basacak

DAĞDER HABER
0 0

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında toplanan Yeşilyurt Belediye Meclisi’nden kentsel dönüşüm projelerine hız verme kararı çıktı.

Yeşilyurt Belediye Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya’nın deprem kuşağında yer alması nedeniyle vatandaşların sağlıklı, güvenli ve huzurlu alanlarda yaşaması için kentsel dönüşüm projelerine büyük önem verdiklerini söyledi.

İlkini Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde TOKİ ile işbirliği halinde yaptıkları 1.Etap Kentsel Dönüşüm projesini başarıyla tamamladıklarını aktaran Çınar, “Şu anda inşaatı devam eden Yeni Belediye Hizmet Binamızın arka kısmında Turgut Özal Mahallesinde de Kentsel Dönüşüm Projemizi uygulayıp, bu bölgemize de nezih ve modern alanlar ve konutlar kazandıracağız. Uygulayacağımız projeyi kat karşılığı şeklinde ihalesini gerçekleştirip hızlı ve planlı bir şekilde konutları ve alanları yaparak Yeşilyurt’umuza yeni bir yaşam alanı daha kazandırmış olacağız. Projeyi uygulayacağımız alanda yıkım işlemleri bitmek üzere, bir iki ay içerisinde yer teslimi yapılacak şekilde hazır olacaktır.” diye konuştu.

ŞUBAT AYI TOPLANTISI ÜÇ ŞUBAT’TA

Ocak Ayı çalışmalarını tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Şubat Ayı Toplantısını 3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 14:00’de gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Malatya Battalgazi'de geleceğin planları yapılıyor

Malatya’ya bağlı Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, daha yaşanabilir bir ilçeyi inşa etmek ve 2021 yılındaki yatırımları konuşmak üzere bürokratlarla değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Malatya’ya bağlı Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçeye yapılan ve 2021 yılında yapılacak olan yatırımları masaya yatırmak üzere belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile değerlendirme toplantısı […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/