Bursa Osmangazi Belediyesi’nde Ahmet Hamdi Tanpınar heyecanı

DAĞDER HABER
0 0

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin edebiyat dünyasının usta isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar anısına bu yıl 20’incisini düzenlediği Edebiyat Yarışması başladı.

Osmangazi Belediyesi tarafından 2001 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması için başvurular başladı. Türkiye’nin en uzun soluklu edebiyat yarışması olma özelliğine sahip olan yarışmanın başlama duyurusu, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile yapıldı. Yarışma bu yıl roman dalında düzenlenecek. Yahya Kemal’in; ‘Bizim romanlarımız şarkılarımızdır’ sözüne, Tanpınar’ın da roman ve incelemelerinde sıkça yer vermesinden dolayı bu söz bu yılki yarışmanın sloganı olarak belirlendi. Yarışmaya katılım bir eserle sınırlandırılırken, katılmak isteyenlerin en geç 10 Nisan 2021 Cumartesi gününe kadar eserlerini Osmangazi Belediyesi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

“DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN KATILIM OLUYOR”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve jüri üyeleri, düzenlenen basın toplantısında, bu yılki yarışma hakkında bilgiler verdi. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın Türkiye haricinde diğer ülkelerde de önemli bir etki yaptığına vurgu yaparken, yarışmayı 20 yıldır geliştirerek sürdürdüklerini belirtirken, yarışma ve sempozyumların sonucunda ortaya çıkan eser, makale ve bilgilerin kitap haline getirildiğini açıkladı.

Jüri üyelerinden Metin Önal Mengüşoğlu da, Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın Türkiye’nin yüz akı bir organizasyon olduğunu kaydetti.

Katılım koşulları www.osmangazikultursanat.com.tr web sitesinden ilan edilecek, yarışmaya katılmak isteyenler ayrıntılara buradan ulaşabilecek.  Jüri değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren eserler, haziran ayı içerisinde düzenlenecek basın toplantısı ile ilan edilecek. Ödül töreni de aynı ay içerisinde gerçekleştirilecek.
 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da mamamatik istasyonları oluşturuluyor

Bursa’da Mustafakemalpaşa Belediyesi, hem sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyacını karşılamak, hem de insanlarda sahipsiz hayvanlara karşı farkındalık oluşturmak maksadıyla mamamatik uygulaması başlattı. Sokak hayvanlarının olumsuz etkilenmemesi ve çevreye zarar vermelerini önlemek maksadıyla bütün imkanlarını seferber eden Mustafakemalpaşa Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamalarında da can dostların sağlığı ve güvenliği için birçok […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/