Akasaray Tarım İl Müdürlüğü’nden yerli ve milli yem makinesi

DAĞDER HABER
0 0

Aksaray Valiliği, KOP İdaresi, Aksaray Ticaret Borsası ve Tarım İl Müdürlüğü işbirliği ile Organize Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında tamamen yerli ve milli üretim olan 24 adet yem karma makinesi sahiplerine teslim edildi.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray Ticaret Borsası, KOP İdaresi başkanlığında, yüzde 70’i KOP ve yüzde 30’u TOBB destekli finansmanlarıyla birlikte Aksaray’daki hayvancılık popülasyonu ve potansiyelini de öne çıkartmak amacıyla 24 adet üreticiye, yüzde yüz yerli yem karma makinası dağıttı.

Aksaray’ın tarım ve hayvancılığını öne çıkartmak ve buradaki potansiyeli güçlendirebilmek adına, üreticilerin daha verimli çalışmalarını sağlamak adına, proje Tarım İl Müdürlüğü bünyesnde gerçekleştirildi.

Ticaret Borsası’nda düzenlenen törende konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 1 milyon 100 bin TL tutarındaki proje kapsamında imalat ve üretimi Aksaray’da yapılan toplam 24 adet yem karma makinasının çiftçilere teslim edildiğini söylerken, “Bir ilde birlik, beraberlik, samimiyet ve kardeşlik varsa orada başarı kaçınılmazdır” dedi.

Tarım ve Orman Müdürlüğünün çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Vali Aydoğdu, İl Tarım Müdürü Bülent Saklav’ın  80 vilayete örnek olabileceğini söyletip, üreticilerdem Saklav için alkış istedi.

Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ise, Bakanlığın ve Vali Aydoğdu’nun talimatları ile çiftçiler için projeler yaptıklarını işaret ederken, Aksaray’daki çiftçilerin ürettiği ürünlerden daha kaliteli yem elde etmeleri ve bu yemlerle düzenli olarak beslemeleri amacıyla KOP İdaresi’nin desteklediği ‘KOP Bölgesi Organize Hayvancılığı Geliştirme Projesi’ yaptıklarını sözlerine ekledi.

Kuradan yem karma makinası alan üretici Mahmut Aktürk ise, yem karma makinası talebini karşılayanlara teşekkür etti.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Alpaslan Türkeş ismi Didim'de yaşayacak.

İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Tezsezener ve yönetiminin talebi olumlu sonuçlanarak Zambak Caddesi’nin ismi Alpaslan Türkeş Caddesi olarak değiştirildi. DİDİM A HABER İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener ve yönetim kurulunun talebi doğrultusunda Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İYİ Parti Grubu, Didim’de bir caddeye Başbuğ Alparslan Türkeş isminin […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/