Bursa’da bu yaylanın nüfusu, kısıtlamada 10 kat artıyor

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’nın İnegöl ilçesi Boğazova Yaylası’nın nüfusu, sokak kısıtlamasının uygulandığı hafta sonlarını yazlıklarında geçiren vatandaşlarla birlikte 10 kat artıyor. Bölgedeki kırsal Çayyaka Mahallesi’nin muhtarı Sami Çakmak, 200 kişinin yaşadığı bölgenin nüfusunun hafta sonları 2 binlere kadar çıktığını söyledi.

Doğayla iç içe olan 200 kişinin yaşadığı Boğazova Yaylası, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokak kısıtlamasının uygulandığı hafta sonları, yoğun ilgi görüyor.

Bursa merkez ile başta İstanbul ve Yalova olmak üzere çevre illerden gelen vatandaşlarla birlikte hafta sonu bölgenin nüfusu 2 bine çıkıyor. 1200 rakımlı ormanlık alanda bağ evlerinde kalan vatandaşlar, doğa ile iç içe bir hafta sonu geçiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

On altı ilin bağlantı noktası Kömürhan Köprüsü açıldı

2014 yılında Doğuş-Gülsan ortaklığı ile yapımına başlanan Elazığ ve Malatya’nın bağlantı noktası Kömürhan Köprüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı. Köprü, tek pilonlu ve orta açıklığının 380 metre olması sebebiyle dünya literatüründe 4. sırada yer alıyor. Köprünün yapımında Eyfel Kulesi’yle aynı miktarda çelik kullanıldı. Malatya ile Elazığ arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/