Uludağ’da yaşayan Budak, virüsü 1 ay sonra öğrendi…

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’da 7 yıldır teknolojiden uzak ormanda bir barakada yaşayan ve ‘Uludağ’ın Robinson Crusoe’u olarak bilinen’ İlhan Budak koronavirüs salgınını Türkiye’deki ilk vaka tarihinden 1 ay sonra öğrendiğini söyledi. Budak, haberi ise ormanda gördüğü bir dağcıdan aldığını belirtti.

Budak, köye yürüdüğü zaman sokaklarda kimseyi görmediği zaman da sokağa çıkma kısıtlamasını öğrendiğini söyledi. Doğada yaşamaktan mutlu olduğunu vurgulayan İlhan Budak’ın tek isteği ise maraton yarışlarında kendisine sponsor olacak bir kurum bulmak.

Lise eğitimine açık öğretimden sürdürdüğünü belirten Budak, sözlerine şöyle sürdürdü: “2017 yılında Uludağ Maratonu’na katıldım. Orada derece aldım. Zeyniler Köyü’nde yapılan bir yarışmaya katıldım. Uludağ Oteller Bölgesi’nde yapılan 70 kilometrelik parkuru da dereceyle tamamladım. Bodrum’da 100 kilometre üzeri bir parkurda koştum. Bu parkur 18 saat sürdü. Bursa’da kent koşuları oluyor. Kazancı’daki koşulara katıldım. Antrenmanlarımı Uludağ’da yapıyorum. Koşuları, hocalarım bana haber veriyor. O şekilde haberim oluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye'de ilk... Yolcu otobüslerinde koronaya karşı ürettiler

Bursalı bir firma, koronavirüs tedbirlerine 1+1+1 koltuklu yolcu otobüsü projesiyle destek verdi. İlk otobüsün sefere başlaması sebebiyle Şehirlerarası Bursa Terminali’nde tören düzenlendi. Türkiye’de rahat olarak bilinen 2+1 uygulamasını şimdi ise 1+1+1’i hayata geçirdiklerini belirten Formenler Karoser temsilcisi Sedat Türk, “Salgın sebebiyle ihtiyaç duyulan sosyal mesafe üzerine çalışıyorduk. Daha sonra böyle […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/