Orhaneli’de 5 bin fidan toprakla buluştu

DAĞDER HABER
1 0

Orhaneli ilçemizde ”Geleceğe nefes, Dünyaya nefes” sloganıyla 5 bin adet kızılçam fidanı toprakla buluştu.

“Geleceğe nefes, Dünyaya nefes” sloganıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Orhaneli ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü koordinasyonuyla Deliballılar Mahallesi Çırpı mevkiinde 5 bin adet kızılçam fidanı dikildi. Programa Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Orman işletme Müdürü Bora Turan, İlçe tarım Müdürü Yasin Günhan, ve diğer resmi daire amirleri katıldı.

Törende konuşma yapan Kaymakam Bulgurlu, “Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu, tarım ve Orman Bakanımızın tertip ettiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramında dikilen fidanlarımız ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olsun derken, bizde Bölgemizde Orman işletme Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışarak ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Orman İşletme Müdürü Bora Turan, “25 hektarlık endüstriyel plantasyon sahasında dozerlerle sahayı dikime hazırlayıp 5 bin fidanı toprakla buluşturarak fidan dikimini gerçekleştirdik. İşletme personelimizle azimle orman yangınlarıyla mücadele ederken bir yandan da sahalarımızda boş alan bırakmayıp fidan dikimlerine devam edeceğiz” dedi.

Pandemi tedbirleri dahilinde yapılan dikim törende fidanlar dikilmeden önce dua okunurken, dikiminin yapıldığı çırpı mevkiinde daha önce yaşlı ağaçların olduğu gençleştirme çalışmaları için kesilip değerlendirilen ağaçlar yerine ön çalışmalar yapılıp sahaya 5 bin adet Kızılçam fidanı dikildi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Aktaş 1000 günün özetini açıkladı: ''Yol medeniyettir'' -İzle

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir’de göreve gelmesinin ardından bugüne kadar geçen 1000 günde hayata geçirdikleri projeleri kamuoyu ile paylaştı. Ulaşımdan altyapıya, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Aktaş, “Yol medeniyettir” dedi. https://t.co/WX6gMdhkcw — KelesBelediyesi (@BelediyesiKeles) November 11, 2020 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/