Bursa’da muhtarın iyilik hareketi umut oluyor

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtarı Şeref Şaş ve ekibinin başlattığı iyilik hareketi, ihtiyaç sahiplerine umut oldu.

Koronavirüs salgını sürecinde zor günler geçiren vatandaşların öncülüğünde giderek büyüyor.

Bir barakanın içinde yaşayan 5 kişilik ailenin yardım çağrılarını dikkate alan Şükrüçavuş Mahallesi Muhtarı Şeref Şaş, kendilerine Güçlü Kadın Derneği ile kömür ve gıda, Kızılay Mudanya Şubesinden giysi desteği sağladı, hayırseverlerin devreye girmesiyle kuzine soba ve yakacak teslim etti. Kurdukları derme çatma barakada günlerdir soğukta yaşayan aile, mutlu olduklarını ileterek, yardım isteklerine kayıtsız kalmayan muhtar ve hayırseverlere teşekkür etti. Şeref Şaş çuvallanan tahta parçalarını bizzat kamyonete yükledi.

Şeref Şaş, “Şükrü Çavuş Muhtarlığı olarak başta mahalle sakinlerimizden yardıma ihtiyaç duyanlar başta olmak üzere meselelere çözüm üretmeye canla başla gayret ediyoruz. Dünya genelinde can kayıplarına sebebiyet veren, sosyal ve ekonomik hayatımızı olumsuz etkileyen covid-19 salgın döneminde birbirimize yardımcı olmak bir insanlık görevi” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DÜVENDER'den SOSYAL SORUMLULUK ÖRNEĞİ

Düvenli Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği (DÜVENDER) bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Covid-19 salgının sosyolojik etkileriyle birlikte gerek esnaflar üzerinde gerekse çalışanlar üzerinde yarattığı olumsuzluklardan dolayı iş kaybı yaşayan hemşehrilerine yardım eli uzattı. DÜVENDER yönetim kurulu başkanı Yusuf AYDOĞAN: “Üyelerimiz öncelikli olarak değerlendirmek üzere temel […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/