Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Azerbaycan Şuşa’da okul yapacak

DAĞDER HABER
0 0

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli”nin talimatıyla Şuşa’da Üzeyir Hacıbeyli İlkolkulu yapacaklarını dile getirdi.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) –  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin talimatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da izin vermesi halinde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de uygun görmesiyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Azerbaycan’ın Şuşa şehrinde 9 derslikli bir ilkokul yapmayı hedeflediklerini getirdi.

Başkan Yıldırım, Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmanın, Türk coğrafyasına ve ecdada karşı asli sorumluluğu olduğunu belirtirken, can ve kan kardeş Azerbaycan’ın düşmana karşı zaferinin tüm dünyada ses getirdiğini, kendilerine de zafer coşkusu yaşatarak gururlandırdığını kaydetti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ‘Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir’ ifadeleri üzerine bize verdiği talimat doğrultusunda inşa etmek için sabırsızlıkla beklediğimiz 9 derslikli Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişecek kardeşlerimiz Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini nesiller boyu aktaracaktır. Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişeceğine inandığımız kardeşlerimiz Türk Dünyası’nın geleceği olacağına inancımız tamdır. Eğitime ve bilime açılacak bu yeni kapı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı için tarihe geçen bir hizmet olarak anılacaktır.”

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Batman'da eczacılar da aşı oldu

44’ncü Bölge Batman Eczacı Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri aşı oldu. BATMAN (İGFA) – Risk grubunda olan eczacılar da aşı olmaya başladı. Batman Siirt Muş Eczacı Odası TEB 44’ncü Bölge Başkanı Uzman Eczacı Adnan Bayhan, yönetim kurulu üyeleri ve eczacılar, ilk etapta aşı olacaklar listesinde yer aldıkları için COVID-19 […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/