Koç Holding, WEF tarafından örnek gösterildi

DAĞDER HABER
0 0

Dünya Ekonomik Forumu ve Arizona Devlet Üniversitesi öncülüğünde hayata geçirilen “The COVID-19 Workplace Commons” adlı girişimin araştırması, Koç Holding’in COVID-19 sürecindeki insan kaynakları uygulamalarını dünyanın en iyileri arasında gösterdi.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), COVID-19 ile mücadele sürecinde çalışanlarına yönelik devreye aldığı başarılı insan kaynakları uygulamaları nedeniyle Koç Holding’i dünyaya örnek gösterdi. WEF ve Arizona Devlet Üniversitesi öncülüğünde kurulan “The COVID-19 Workplace Commons” adlı girişim, bu zorlu süreçte çalışanlarını önceliklendiren şirketlerin başarılı insan kaynakları uygulamalarını dünya geneli ile paylaşarak, yaygınlaştırmayı hedefledi. Bu girişim tarafından gerçekleştirilen ve 29 ülkedeki 23 farklı endüstride faaliyet gösteren bin 125 kuruluşun katıldığı araştırmada, Koç Holding’in koronavirüs salgını döneminde gerçekleştirdiği, çalışanlarının sağlığını ve deneyimini odağa alan insan kaynakları uygulamaları öne çıkarak, vaka çalışması olarak yayınlandı.

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından pandemi döneminde 100 bine yakın çalışanı önceliklendiren bin 500’ün üzerinde insan kaynakları uygulaması eş zamanlı devreye alındı. WEF, geçtiğimiz nisan ayında yayınladığı makale ile Koç Topluluğu şirketleri Arçelik, Ford Otosan ve Tofaş’ın koronavirüsle mücadele sürecinde ventilatör, siperlikli maske, entübasyon kabini gibi sağlık ekipmanları üretimi uygulamalarını örnek göstererek Koç Holding’in çalışmalarından övgüyle bahsetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk Mûsikîsi'nin acı kaybı (ÖZEL HABER)

Türk musikisinden bir çınar daha devrildi. Kemençe virtüözü İhsan Özgen yaşamını yitirdi. Murat OKUTMUŞ İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (TMDK) öğretim üyesi, kemençe virtüözü İhsan Özgen hayata veda etti. Klasik Türk Müziği denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Özgen, kemençe sanatçılığının yanı sıra besteleri, ressamlığı ve […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/