Kilis’e beklenen yağmur nihayet geldi

DAĞDER HABER
0 0

Uzun zamandır suya hasret kalan toprak ve Kilisliler yağmura kavuştu.

Kilis(İGFA)- Aylardır mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar ve yağışsız geçen günler Kilisli’lerin yağmura olan özlemini daha da artırırken, beklenen yağmur akşam saatlerinde geldi.

Gündüz saatlerinde iyice soğuyan hava ile birlikte sert esen rüzgâr ile bulut geçişleri yaşanırken, yağmurdan eser yoktu.

Bütün Kilisli vatandaşların ve özellikle de tarlalarına ekim yapanlar yağmura ihtiyaç olduğu bu günlerde çiftçilerin umudunu kestiği akşam saatlerinde yavaş yavaş başlayan gökgürültülü yağmur daha sonra çok şiddetli olmasa da gece boyunca etkisini sürdürmesini dileyerek şükür ettiler.

Sık sık gök gürültüsü ve çakan şimşeklerin karanlığı gündüze çevirdiği görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kilis Valiliği'nden mutasyonlu virüs açıklaması

Kilis Valiliği, Koronavirüs’te yaşanan mutasyon konusuna ilişkin vatandaşlarına uyarılarda bulundu. Kilis(İGFA)- Son dönemde İngiltere’deki vaka artışları ile ilişkili olduğu bildirilen ve mutasyona uğramış olan SARS-CoV-2 virüsü, İngiltere dışındaki Danimarka ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki COVID-19 vakalarında da görülüyor. Kilis Valiliği, 3 ülkeen gelmiş kişilerden PCR testi ibraz etmelerinin istenildiğini hatırlattı. Mutasyonlu […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/