Denizli’de gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor

DAĞDER HABER
0 0

Merkezefendi Belediyesi, belediye personelinden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuracak. Gönüllü personellere AKUT yetkilileri tarafından ilk eğitim verildi.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de Merkezefendi Belediyesi, belediye personelinden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuruyor. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda gönüllü personellere AKUT yetkilileri tarafından ilk eğitim verildi.

Eğitime Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başkan yardımcıları, AKUT Denizli Ekibi Lideri Cengizhan Öztürk ve AKUT gönüllüleri ile gönüllü belediye çalışanları katıldı. Doğal afetlerde yapılması ve yapılmaması gerekenlerin, doğal afet öncesinde hangi tedbirlerin alınacağının anlatıldığı eğitim programında Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, eğitimlerin sonunda güçlü bir arama kurtarma ekibinin kurulacağını söyledi.

Olağanüstü her türlü felakete karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, belediyelere büyük sorumluluk düştüğünü söyledi. Doğan, “Yaklaşık bir aydır Denizlimiz küçük şiddetli de olsa depremlerle sarsılıyor, hepimiz yaşıyoruz. İzmir depreminde bizzat gittim. Enkaz bölgesi çok kötüydü. AKUT ekibi orda başarılı bir şekilde çalışıyordu. Oradaki belediyelerin sorumluluğunu gördüm ve bizim de bir şey yapmamız gerektiğini düşündüm. Merkezefendi Belediyesine de yakışan buydu. Orada sadece enkaz kaldırmak değil iletişim, koordinasyon, büro yönetimi çok önemli. Olağanüstü felaket anında bunlar içi çalışacağız. O ekip ruhunu, takım ruhunu oluşturmak, deneyim kazanmak, tatbikatlar artık devam edecek. Biz de her türlü lojistik desteği sağlamaya hazırız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siirt Kızlar Tepesi Projesi'ne vatandaş vizesi!

Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun Kızlar Tepesi’nin belediye tarafından işletileceği kararı kamuoyundan da destek gördü. SİİRT (İGFA) – Siirt’te gazetecilerle düzenlenen toplantıda belediyenin yatırımlarını anlatan Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun Kızlar Tepesinin belediye tarafından işletileceği kararı kamuoyundan destek gördü. Kısa bir süre önce tamamlanan ve şu […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/