Batman Valisi’nden ağaç uyarısı

DAĞDER HABER
0 0

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Endüstri Meslek Lisesi’nin miadını doldurmuş ve hakkında yıkım kararı verilmiş binasında incelemelerde bulundu.

Batman’da ilk olarak 1968 yılında Tesviye ve Elektrik bölümleriyle birlikte Sanat Enstitüsü olarak eğitim vermeye başlayan Endüstri Meslek Lisesi’nin bazı blokları hakkında, 2017 yılında depreme karşı riskli yapılar içerisinde yer aldıkları gerekçesiyle yıkım kararı verilmişti. Yapılması planlanan yeni binaların projesini inceleyerek yetkililerden bilgi alan Vali Şahin ‘‘Projenin yapımı boyunca alanda bulunan tek bir ağacın dahi kesinlikle zarar görmemesini istiyorum. Yeşil alan konusunda hepimizin hassasiyeti olduğu için buna dikkat etmelisiniz” diyerek yüklenici firma yetkililerini uyardı.

Yıkılması planlanan eski yapıları inceledikten sonra okul alanı içerisinde bulunan diğer bina ve derslikleri inceleyen Vali Şahin, atölyelerde yapılan çalışmaları inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Aksaray'a 122 milyon liralık Sosyal Koruma Kalkanı

Sosyal Koruma Kalkanı’ndan Aksaray’a 122 milyon liralık destek geldi. AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Sosyal Koruma Kalkanı programları kapsamında şehirde ihtiyaç sahiplerine yönelik desteğin 122 milyon 190 bin 296 lira TL’yi bulduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/