Bursa’da inşaatta çökme meydana geldi

DAĞDER HABER
0 0

Bursa İnegöl’de, inşaatın 1’inci katında, beton dökümü sırasında meydana gelen çökme nedeniyle 4 işçi, enkazın altında kaldı. Çevredekiler ve itfaiye ekiplerince enkazdan çıkarılan yaralı işçiler, hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 13.30 sıralarında İnegöl ilçesi kırsal Yeniceköy Mahallesi’nde meydana geldi. 4 işçi, Hasan Aksu’ya ait inşaatın 1’inci katında beton dökmeye başladı. Beton dökümü sırasında katın zemini çöktü. İşçiler Selami Alpsoy (43), Mevlüt Çelik (41), Nazmi Demir (42) ve Safi Seyhan (46), çökmeyle birlikte enkaz altında kaldı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve jandarma ekibi sevk edildi. Enkazda kalan 4 işçi, çevredeki vatandaşlar ve itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Yaralılar, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kaynak: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

‘Bursa ve Göç’ sergisi açıldı

Osmangazi Belediyesi’nin 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla hazırladığı ‘Bursa ve Göç’ sergisi açıldı. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde açılan sergide 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı (93 harbi) ile başlayan ve 1989-1990 Soydaş Göçü’ne kadar uzanan göç olaylarına ve göçmenlerin Anadolu’ya ulaşana kadar karşılaştıkları zorlukların anlatıldığı eserler yer alıyor. Yaşanan göçlere ilişkin […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/