Kayseri Kocasinan’dan dönüşüm konutları açıklaması

DAĞDER HABER
0 0

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Yunus Emre Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayradar, Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun ilçe için bir fırsat olduğunu söyledi.

KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eski ve doğal afetlere dayanıksız olan yapıların dönüşüm projeleriyle daha modern yapılara çevrildiğini söyledi. Kentsel dönüşüm ile tarihe geçecek projeleri hayata geçiren Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı haline dönüştürmek için yaz-kış demeden çalıştıklarını vurguladı.

Dönüşümle birlikte ilçe genelinde yeşil alanların arttıracağını ve vatandaşların daha fazla sosyal alana kavuşacağına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun bir fırsat olduğunu kaydederek, “Bu çerçevede hemşehrilerimin rızasını alarak, dönüşümü gerçekleştiriyoruz.  Belediye olarak ilçenin birçok noktasında kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. İlçenin çehresini değiştirerek, sosyal mekanlar oluşturuyoruz. Okul, Kur’an Kursu, cami, pazar yeri, park, oyun ve spor alanları, sosyal merkezler gibi bölgede nelere ihtiyaç duyuluyorsa kentsel dönüşümle birlikte adım adım tamamlanmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Kentsel yenilemenin sosyal odaklı olması gerektiğini her defasında vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak mahallelerimizin her birini ‘Yeni Kocasinan’a hazırlamak ve vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz” dedi. Hatırlanacağı gibi, Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında dijital ortamda noter huzurunda hak sahiplerinin evlerinin yeri belli olan kura çekimi yankı uyandırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Erzincan Belediyesi'nden karla mücadele çalışması

Erzincan Belediyesi karla mücadele ekipleri, gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. ERZİNCAN (İGFA) – Erzincan Belediyesi karla mücadele ekipleri, gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele ekipleri gece saatlerinden itibaren ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması ile yaya kaldırımlarında temizlik çalışması […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/