KAHEV Batman Kömürcü Köy Okulu’nu boyadı

DAĞDER HABER
0 0

Kadın Hekimler Vakfı (KAHEV), Batman’da 11’nci okul boyama etkinliğini, Gercüş ilçesine bağlı Kömürcü Köyü İlkokulu ve Anaokulu’nda gerçekleştirdi.

SEYİTHAN ÇETİN (SONSÖZ GAZETESİ)
Kentin farklı hastanelerinde görev yapan kadın hekimler, okul binalarını önce tadilat etti, sonra renklendirdi. Etkinliğe, KAHEV Başkanı Dr. Demet Başer, Dr. Kevser Gamze Danış, Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç, Dr. Şensu Tufan, Dr. Leyla Sevim, Dr. Şevin Yardımcı Astan, Dr. Melis Şahmaran ve KAHEV Batman Üyeleri katıldı.

KAHEV Batman Başkanı Dr. Demet Başer, ‘KAHEV’le Rengârenk Geleceğe’ projesi kapsamında yerel sanatçı Ahmet Güneştekin’in kendilerine hibe ettiği  boyalar ile Gercüş’teki Kömürcü Köyü Okulu’nun iç ve dışını boyayıp, renklendirmelerini tamamladıkladını dile getirdi.

Pandemi yüzünden yoğun ve stresli çalışma ortamından bir nebze uzaklaşıp moral bulduklarını açıklayan Başer, “Batman’da çalışan kadın doktorlarımız, bursiyerlerimiz, hemşirelerimiz, veri elamanlarımız ve ilaç firmasında çalışan değerli KAHEV destekçisi arkadaşlarımızın katıldığı projede köy muhtarı okulumuzun öğretmeninin de katılımı ve misafirperverliği ile başarılı bir şekilde tamamlandı. Okulumuzda 30 öğrencimize temiz bir okul bırakmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Vakıf olarak, devlet okullarına eğitim merkezleri yapıyoruz, bin 360 öğrencimize burs desteği veriyoruz” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kayseri Kocasinan'dan dönüşüm konutları açıklaması

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Yunus Emre Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayradar, Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun ilçe için bir fırsat olduğunu söyledi. KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eski ve doğal afetlere dayanıksız olan yapıların dönüşüm projeleriyle daha modern yapılara çevrildiğini söyledi. Kentsel dönüşüm […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/