Batman Belediyesi’nden proje toplantıları

DAĞDER HABER
0 0

Batman Valisi Hulusi Şahin, belediyenin 2021 yılında gerçekleştireceği projelerin uygulama planı ve takvimi konusunda birim müdürlerine talimat verdi.

Seyithan ÇETİN (Sonsöz Gazetesi)
Batman Belediye başkan yardımcıları Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, Muzaffer Özkan ve birim müdürleriyle Meclis Salonu’nda bir araya gelen Vali Hulusi Şahin, 2021 yılı içerisinde Batman Belediyesi’nin kent merkezinde gerçekleştireceği projelerin öngörülen takvim sürecinde çalışmaların aksatılmadan yürütülmesi ve halkın hizmetine sunulması konusunda azami hassasiyet gösterilmesini istedi.

Çoğunluğu Belediyenin öz kaynaklarıyla gerçekleştirilecek olan çalışmalar arasında yer alan İluh Kentsel Dönüşüm Projesi, Korik ve Tilmerç Mahalleleri 18. madde uygulaması, Batman Çayı rekreasyon alanı (İstiklal Parkı) yapımı, Ahmet Arif Bulvarı ( 4.Etap Vizyon Projesi), Bisiklet Yolu ve DSİ Kanal Boyu Yürüyüş Yolu projesi, 10 adet büyük çaplı park, 5 mahallenin altyapı yenileme çalışması, Kadın Konukevi ve Kültür Merkezi, Batman giriş takları yapımı, belediye ek bina yapımı, itfaiye binası yapımı işi, sokak sağlıklaştırması projesi, kapalı pazar yerleri yapımı, 21 bin metreküplük su deposu yapım işi,  muhtar evleri yapımı, arıtma, yağmur suyu ve kanalizasyon projesi, hayvan barınağı yapımı, sanat sokağı yapımı, toplu taşıma otobüs aktarma istasyonu yapımı, belediye otobüs park alanı yapımı, telefoncular sokağı yapımı, otogar büyük onarımı ve Atatürk Parkı’nın genişletilmesi projeleri masaya yatırıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa Mudanya'da kuruyan gölete yağışlar can suyu oldu

Mudanya’ya bağlı kırsalda Ülkü, Hasköy ve Dedeköy mahallelerinin ortasında kalan ve normal şartlarda 15 metre derinliğinde olan gölete yağmur ve kar suları can suyu oldu. BURSA (İGFA) – Mudanya’da yaklaşık 45 yıldır kırsaldaki üç mahallenin tarımsal sulama ihtiyacını karşılayan ve geçen yıl tamamen kuruyan gölet, kış yağışlarıyla tekrar sulak alan […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/