Aksaray’da mahalle konakları ve sosyal tesis inşaatları sürüyor

DAĞDER HABER
0 0

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim beyannemesinde yer alan mahalle konakları ve çok amaçlı sosyal tesis projesinde inşaat çalışmaları sürüyor.

AKSARAY (İGFA)- Hamidiye Alaca mahallelerinde Aksaray Belediyesi tarafından temelleri atılan şehrin ilk mahalle konağı ve çok amaçlı sosyal tesisinin inşaat çalışmalarının hızlanırken, projenin birinci katında zemin betonu atılarak betonarme direkleri dikildi.

2021 yılı içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanarak hizmete açılması hedeflenen Hamidiye Alaca Mahalle Konağı Ve Çok Amaçlı Sosyal Tesisi ile şehirde mahalle konağı kültürünün yerleşmesi hedefleniyor.

Mahaller sakinlerinin çok fonksiyonlu olarak kullanmaları için 1095 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Mahalle Konağı ve Çok Amaçlı Sosyal Tesisin içerisinde 2 adet muhtarlık ofisi yer alıyor. Proje kapsamında seçkin yayın evlerinin kitaplarının yer alacağı zengin bir kütüphane olacak. Kırım misafirhanesi olarak adlandırılan konaklama bölümünde günlük 4 misafir ağırlanabilecek.

Kırım kültürüne ait yöresel ürünlerin sergilenebileceği satış ve tanıtımının yapılabileceği 150 metrekare alana sahip bir salon yer alacak.  Aynı anda erkek-kadın 40 kişinin ibadet edebileceği mescitlerde proje kapsamında hizmete sunulacak. Düğün, nişan ve toplu organizasyonların yapılabileceği 500 metrekare alana sahip bir salon yer alacak.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, tüm çalışmaları hassasiyetle takip ettiğini belirtti.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa kartopu oynadılar, dik yokuşlardan kaydılar (Özel Haber)

Bursa’da etkili olan kar yağışında Yıldırım ilçesindeki çocuklar kartopu oynayıp, dik yokuşlardan kaydılar. Sevinç ÇELEBİ (BShaberler) Bursa’da dün akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Gece boyunca aralıklarla devam eden yağış, özellikle kentin yüksek kesimlerinde beyaz örtü oluşturdu. Salgın nedeniyle uzun zamandır sokaklardan ve arkadaşlarından uzak kalan çocuklar, sokağa çıkma […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/