Batman’ın günlük su miktarı artırılacak

DAĞDER HABER
0 0

Batman Belediyesi’ne ait İkiztepe Mahallesi’nde bulunan Batman Atık Su Arıtma Tesisi, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Sistemi’nin geliştirilmesi ve İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Yapımı Projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) halkın katılımı toplantısı gerçekleştirildi.

BATMAN (İGFA) – Proje ile ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için halka açık olarak yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Batman ÇED ve İzin Şube Müdürü Hamza Uçar, Baski Müdürü Ömer Faruk Ataç, Atık su Arıtma Tesisi Sorumlusu Amine Evin Tüzün, proje koordinatörü Biyolog Mehmet Gül, Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

HEDEF, GÜNDE 156 METREKÜP SU POMPALAMAK

Batman Atık Su Arıtma Tesisi, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Sistemi Kapasite Artışı ÇED toplantısında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan, “Batman’ın çevreyle ilgili en büyük sorunu olan Atık su arıtma tesisi yüzde 50 kapasitede çalışıyor ve sadece fiziksel arıtma yapıyor. Arıtma tesisi kurulmazsa Ilısu Barajı’nın devreye girmesiyle gelecekte çevreyle ilgili sorunlarla karşılaşılacak. Hedefimiz ilk etapta 156 bin metreküp/gün ve daha sonra ise 208 metreküp/gün olarak ayarlayıp nüfusun yaklaşık 650 ile 700 binine hitap edebilecek atık su arıtma ve biyolojik arıtmayı devreye koyarak Batman’ı bu sıkıntıdan kurtarmak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kahramanmaraş'ta Başkan Güngör'den esnaf ziyareti

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Büğlek Caddesi’nde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti. KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Bayazıtlı ve Ballıca mahalleleri arasında kalan ve Yedikuyular Kayak Merkezi’ne ulaşım sağlayan Büğlek Caddesi’nde esnafla çalışmalarla ilgili son bilgileri de paylaştı. Ziyarette AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Köfte […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/