Kilis Valiliği’nden ‘kısıtlama muafiyeti’ açıklaması

DAĞDER HABER
0 0

Kilis Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, sokağa çıkma kısıtlamasında muaf olan kişilerle ilgili listeye ilave yeni kişi ve kurumları ekledi.

KİLİS (İGFA) – Kilis Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca sokağa çıkma kısıtlamasında alınan yeni kararları açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 30 Kasım 2020 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı’nda “Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanan Süre ve Günlerde Muaf Tutulacak Yerler ve Kişilere Dair Liste’ye” şu maddelerin eklendiğini duyuruldu. Karara göre mevcut listeye; araç muayene istasyonları ve buralarda çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri, Motorlu taşıt sürücü kursları, havacılık ve denizcilik kursları, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları ve iş makineleri sürücü eğitim kurslarına devam eden kursiyerlere yönelik hafta sonları düzenlenmesi zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve bu sınavlara girecek kursiyerler, EBA LİSE TV MTAL ve EBA platformunda yayınlanmak üzere bakanlığa bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında çalışmaları devam eden uzaktan eğitim video çekimi, kurgu ve montaj faaliyetlerini yürütmekte olan ya da söz konusu çalışmaların koordinasyonunu sağlayan personel eklendi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kilis tarımı, TRT Çukurova Radyosu'nda

Kilis’in önemli geçim kaynağı olan yağlık zeytin ile tarım konusu 17 Ocak Pazar günü TRT Çukurova Radyosu’nda canlı yayında ele alınacak. KİLİS (İGFA) – Ziraat Mühendisleri Odası Kilis İl Temsilcisi Güven Özdemir, TRT Çukurova Radyosu’na canlı yayın konuğu olacak. 17 Ocak Pazar günü saat 10:50’da katılacağı radyo programında Kilis’in önemli […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/