Hamsi avı 28 Ocak’a kadar uzatıldı

DAĞDER HABER
0 0

Tarım ve Orman Bakanlığı, hamsi avı yasağının 28 Ocak’a kadar uzatıldığını duyurdu.

(İGFA) – Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Karadeniz’in Türkiye karasularında bulunan hamsilerin halen büyük bir bölümün avlanabilir ve asgari boy uzunluğunun altında olduğu ve et veriminde bir artış olmadığı tespit edildi. Bu nedenle İstanbul Boğazı’nın tamamı ile Karadeniz’de İstanbul İli Sarıyer İlçesi Kumköy Aslan Burnu’ndan Gürcistan sınırına kadar olan karasularında her türlü av aracı ile ticari amaçlı hamsi avcılığının durdurulma süresi 28 Ocak 2021 tarihi 00.00 saatine kadar uzatıldı.

Hamsi başta olmak üzere yasal boy limitinin altında balık satışı yapanlara müsaade edilmeyecek. Durumda herhangi bir düzelme olmadığı takdirde kısıtlamaya 10 gün daha devam edilecek.

Hatırlanacağı gibi ticari amaçlı hamsi avcılığı, 8 Ocak 2021 tarihinden başlayarak, 10 gün süreyle İstanbul Boğazı’nda ve Karadeniz’in büyük bir bölümünde durdurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kilis'ten memurlara seyyanen zam talebi

Kilis’te Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcileri, yaptıkları iki farklı açıklama ile memurlara verilen zammın enflasyon oranları ile arasında uçurum olduğunu öne sürerek, ek zam talebinde bulundu. KİLİS (İGFA) – Kilis’te memur zamlarıyla ilgili ilk açıklama Memur-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen’den geldi. Şen yaptığı açıklamada,  memurlara seyyanen zam talebinde […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/