Siirt Kızlar Tepesi Projesi’ne vatandaş vizesi!

DAĞDER HABER
0 0

Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun Kızlar Tepesi’nin belediye tarafından işletileceği kararı kamuoyundan da destek gördü.

SİİRT (İGFA) – Siirt’te gazetecilerle düzenlenen toplantıda belediyenin yatırımlarını anlatan Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun Kızlar Tepesinin belediye tarafından işletileceği kararı kamuoyundan destek gördü. Kısa bir süre önce tamamlanan ve şu an pandemi tedbirleri dolayısıyla kapalı olan parkın Siirt Belediyesi tarafından işletilmesinin planlandığı haberini vatandaşlar da olumlu karşıladı. Kızlar Tepesi Parkı’nın belediye tarafından işletilmesinin isabetli olacağı görüşünde hemfikir olan vatandaşlar, “Geçmiş yıllarda özel sektör aracılığıyla kiralanan Kızlar Tepesi parkının bazı alanları amacının dışında kullanılıyordu. Parkı işleten bazı işletmeler yeşil alanları yıkarak kendi işletme alanları içine betonlaştırdığına şahit olduk. Oysa Kızlar Tepesi’nde, tüm vatandaşların kullanabileceği özellikle ücretsiz alanların olduğu gibi korunması gerekir. Oraya ailesiyle gelen vatandaşların yere sereceği bir kilimde akşam yemeğini yiyebileceği evden getirecek termosta çay yudumlayabileceği kültürümüze uygun alanların varlığı her zaman korunmalıdır. Belediyenin bu alanı işletmesinin daha isabetli olacağını düşünüyoruz. Bu konuda Vali Hacıbektaşoğlu’nun önerisini destekliyoruz” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kayseri Melikgazi'de hizmet için eğitim

Kayseri’de Melikgazi Belediyesi, 2020 yılı Faaliyet Raporunun hazırlanması amacıyla belediye personeline hizmet içi eğitim verdi. KAYSERİ (İGFA) – Melikgazi Belediyesi’nde 2020 yılı faaliyet raporunun hazırlanması amacıyla hizmet içi eğitim yapıldı. Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kurumların faaliyet raporu hazırlamalarının amacının mali saydamlık, kamu kaynağının elde edilmesi ve kullanılmasında hesap verme sorumluluğunda […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/