Mardin’de görme engelilere beyaz baston hediye edildi

DAĞDER HABER
0 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 7-14 Ocak tarihleri arası Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Günü kapsamında görme engellileri ziyaret etti.

MARDİN (İGFA)  –  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın, talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı personeller, 7-14 Ocak tarihleri arası Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla kentteki görme engelli vatandaşları ziyaret etti.

Unutulmadıklarını, yalnız olmadıklarını, hayatın içerisinde her an yerlerinin olduğunu ve morallerinin yüksek tutmak amacıyla sürekli yapılan ziyaretlerin yanı sıra günlerini de kutlamak amacıyla yapılan ziyarette, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın selamları iletildi. Ekipler, görme engelli vatandaşların sorun, sıkıntı, dilek ve önerilerini gerekli mercilere iletilmek üzere not alırken, görme engelliler için hayati öneme sahip katlanabilir beyaz baston hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bayburt'ta üniversiteden ahde vefa

Bayburt Üniversitesi, uzun yıllar üniversiteye emek veren merhum öğretim üyeleri ve araştırma görevlerinin yanı sıra yaş haddinden emekliye ayrılan dekanlık görevinde bulunan akademik üyelerin isimlerine ‘ahde vefa’ sergiledi. Akademik kişilerin isimleri üniversitedeki amfilere verildi. BAYBURT (İGFA) – Bayburt Üniversitesi’nde merhum akademik üyeleri anısına düzenlenen programda, yakın zamanda vefat eden Öğretim […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/