Denizli Pamukkale’deki sosyal tesis için ikmal sözleşmesi imzalandı

DAĞDER HABER
0 0

Denizli’de Pamukkale Belediyesi’nin 2018 yılında yapımına başlanan ve bir süredir hukuki sorunlar nedeniyle çalışma yapılamayan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin ikmal ihalesi yapıldı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de Pamukkale Belediyesi bir süredir hukuki sorunlar nedeniyle çalışma yapılamayan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin sözleşmesini imzalandı. Başkanlık makamındaki törende sözleşme, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve LFM İnşaat Yetkilisi Levent Erdem arasında imzalandı.

Aktepe Sosyal Tesisleri’nde salon sporları için bin metrekarelik alan ayrıldı. Tesiste arşiv binası, kapalı otopark, alışveriş merkezi, dükkanlar, toplantı ve nikah salonları, düğün salonları, robotik kodlama ve eğitim alanı, müzik eğitim merkezi, kafeterya gibi alanlar bulunacak. Maliyeti 7,5 milyon TL olacak tesiste çalışmalar kısa süre içinde başlayacak.

2018 yılında başlanan bu önemli projenin çeşitli sorunlar nedeniyle tamamlanamadığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Hukuki sorunları aştık. Bu önemli projeyi bir an önce halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak sosyal tesisimizde bölge halkının bir çok ihtiyacını karşılayacak olan, düğün salonları, nikah salonları, otopark, salon sporlarının yapılabileceği alanlar ile alış veriş merkezi ve en önemli çalışmalardan biri de çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için kullanılacak olan robotik kodlama merkezi olacak” dedi.  Başkan Örki, Aktepe’ye hem de ilçemize değer katacak olan bu projenin Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kayseri Melikgazi Belediyesi'nden vekillere brifing

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu kendilerini ziyaret eden AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis ve İYİ Parti Kayseri milletvekili Dursun Ataş’a 2020 yılında ilçede yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi verdi. KAYSERİ (İGFA) – Görsel sunum eşliğinde milletvekillerine 2020 yılında yapılan hizmetleri anlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/