Denizli OSB’de teknoloji üssü kuruluyor

DAĞDER HABER
0 0

Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli’de ‘Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nde yeni bir aşamaya geçti. Proje için gerekli cihazlar gelmeye başladı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Teknik Tekstil Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Erdoğan’a, DTO Genel Sekreter Yardımcısı Tekstil Mühendisi Akay Gündoğan eşlik etti.

Yeni gelen makinalar ile merkezin elektrik ve iklimlendirme sisteminin kurulumunu bizzat takip eden Başkan Erdoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Gündoğan’dan projenin ve merkezin kurulum çalışmalarının genel gidişatı hakkında da bilgi aldı.

Projelerinin yeni bir aşamaya geçtiğine dikkat çeken Erdoğan, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizle OSB’de kuracakları Denizli Teknik Tekstil Merkezimiz için gerekli makine ve teçhizatın dörtte üçünün geldiğini söyledi. Merkez sayesinde Denizli’mizi, tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin dışında, bire on katacak yüksek katma değerli ürünlerle tanıştıracaklarını kaydeden Başkan Erdoğan,  OSB’de oluşturmaya başladığımız yerimizde, 12 ayrı sektörde yeni ürünler elde etmek için çalışmalar yürüterek inovatif ürünlerin portatif üretimlerini gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Bu arada Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nin ilk aşamada bin metrekarelik bir alanda kurulacağını ancak ihtiyaç halinde bu alanı daha da büyütebileceklerini kaydeden Başkan Erdoğan, yer konusunda kendilerine destek veren Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) yönetimine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Denizli Pamukkale'de ekiplerin karla mücadelesi

Denizli Pamukkale Belediyesi bünyesindeki Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede etkisini gösteren karla mücadele kapsamında mahalleler arasında ulaşımı sağlayan yolları açmak için yoğun mesaisini sürdürüyor. DENİZLİ (İGFA) – Pamukkale’de yüksek rakımlı mahallelerde de kar etkisini gösterdi. Özellikle Akdere, Belenardıç, Gözler, Güzelpınar, Uzunpınar, Eymir ve Kurtluca’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bu […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/