Bursalı 10 bin sağlıkçı aşıyla tanıştı

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’da Koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı.

BURSA (İGFA) – Çin’den gelen Koronavirüs aşıları, ilk etapta sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlarken, Bursa’daki sağlık çalışanları, aşı uygulamasının ilk gününde yoğun ilgi gösterdi. İl genelindeki tüm kamu ve özel sağlık tesislerinde yürütülen aşılama çalışmalarına ilk günde 10 binin üzerinde sağlık çalışanı katıldı. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, ilk etapta her türlü hizmeti veren sağlık çalışanlarının aşılanacağını belirtti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖRNEK OLDU

Koronavirüsün, Türkiye’de ilk görüldüğü Mart Ayı’ndan itibaren geçen yaklaşık bir yıllık süreçte sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile görevlerini sürdürdüğüne dikkat çeken Dr. Yavuzyılmaz, “Ben, tüm sağlık çalışanlarımızın aşılama programına katılacağına ve bu konuda örnek olacaklarına inanıyorum. Tabi pandemi, sadece sağlık çalışanlarının çabasıyla bitmez. Vatandaşlar da bize destek vermeli. Dolasıyla sırası gelen vatandaşlarımızın MHRS üzerinden randevularını alarak, ilgili sağlık kurumunda aşısını olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Batman'da mobilyacılar dertli

Batman Mobilyacılar ve Dayanıklı Tüketim Malları Derneği Başkanı aynı zamanda BATSO Meclis Üyesi Ekrem Aksoy, sektörün zorluklarına dikkat çekti. BATMAN (İGFA) – Batman’da mobilya ve dayanıklı tüketim mallarının tedarikinde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Batman Mobilyacılar ve Dayanıklı Tüketim Malları Derneği Başkanı Ekrem Aksoy, müşterilerin istediği ürünleri çoğu zaman yaklaşık 3 ay […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/