Bayburt’ta üniversiteden ahde vefa

DAĞDER HABER
0 0

Bayburt Üniversitesi, uzun yıllar üniversiteye emek veren merhum öğretim üyeleri ve araştırma görevlerinin yanı sıra yaş haddinden emekliye ayrılan dekanlık görevinde bulunan akademik üyelerin isimlerine ‘ahde vefa’ sergiledi. Akademik kişilerin isimleri üniversitedeki amfilere verildi.

BAYBURT (İGFA) – Bayburt Üniversitesi’nde merhum akademik üyeleri anısına düzenlenen programda, yakın zamanda vefat eden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Güleç ile birlikte üniversiteye emek veren merhum Öğretim Üyesi Dr. Metin Yurtbaşı ve trafik kazasında hayatını kaybeden Araştırma Görevlisi merhume Esma Adıgüzel isimleri Bayburt Üniversitesi’ndeki amfilere isimlere verildi. Ayrıca yaş haddinden emekliye ayrılan Bayburt Üniversitesi Rektör Başdanışmanlığı ile birlikte Eğitim Fakültesi’nde uzun yıllar dekanlık görevinde bulunan Prof. Dr. Necmettin Tozlu’nun ismi de yine üniversitedeki amfilerden birine verildi.

İlahiyat Fakültesi öğretim elemanlarından Yakup Koçhan’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un açılış konuşması ve Hamdi Güleç’in oğlu Okan Güleç’in teşekkür konuşması ile devam etti. Programda konuşma Rektör Coşkun, ebediyete irtihal eden tüm hocalara Allah’tan rahmet dilerken, aile fertlerine saygı ve şükranlarımı sundu.  Rektör Prof. Dr. Coşkun, emektar hocaları yad etmek adına kendi eğitim öğretim hizmetini yürüttükleri dersliklere isimlerini vererek hatırlarını yaşatmak istediklerini söyledi. Program, merhum Güleç’in ailesine plaket takdimi ardından yapılan dua ile sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bayburt'ta kadın girişimciler bir çatı altında birleşecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Tarım ve Orman ile Ticaret Bakanlıkları arasında imzalanan Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü çerçevesinde Bayburt’ta değerlendirme toplantısı düzenlendi. BAYBURT (İGFA)  – Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği kapsamında Bayburt’ta düzenlenen toplantı Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. İl genelindeki kadın kooperatiflerinin sayı ve kapsamının genişletilmesine ilişkin görüş ve önerilerin görüşüldüğü […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/