Aksaray’da jandarmadan toplumsal farkındalık

DAĞDER HABER
0 0

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, toplumsal farkındalık amacıyla ‘yaya önceliği’ yoğunluklu denetim yaptı.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, toplumsal farkındalık oluşturularak yayaların karıştığı trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla 11-13 Ocak 2021 tarihleri arasında ‘Yaya Önceliği’ konulu yoğunluklu özel denetim faaliyeti gerçekleştirdi. Bu kapsamda yayaların ve araç trafiğinin yoğun olarak bulunduğu noktalarda sürücülere ve yayalara trafik güvenliği konularında bilgilendirme yapılmış ve broşür dağıtıldı.  Işıksız yaya geçitlerinde sürücülerin yayalara öncelik verip vermediği uygulamalı olarak test edilirken sürücülerin önceliği yayalara verdiği görüldü. Kazaların azaltılması için farkındalık çalışmasının devam edeceği öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi, 2019 yılında yayaların karışmış olduğu 21 trafik kazasında 21 kişi yaralanmış, 2020 yılında ise meydana gelen 7 trafik kazasında 7 kişi yaralanmıştı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Denizli OSB'de teknoloji üssü kuruluyor

Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli’de ‘Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nde yeni bir aşamaya geçti. Proje için gerekli cihazlar gelmeye başladı. DENİZLİ (İGFA) – Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Teknik Tekstil Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Erdoğan’a, DTO Genel Sekreter Yardımcısı Tekstil Mühendisi Akay Gündoğan eşlik etti. […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/