Malatyalı işletmeciler işyerlerine ‘HES’li vize istiyor

DAĞDER HABER
0 0

Malatya TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Koronavirüs nedeniyle kapanan veya kısmi hizmet veren işletmelerin HES kodu uygulaması ile yeniden açılmasını talep ettiklerini söyledi. Sadıkoğlu, ayrıca aşılama sürecinde de hizmet sektörü çalışanlarına öncelik istedi.

2 ayı aşkın süredir kapanmak veya kısmi hizmet vermek zorunda kalan sektörler için HES kodu uygulaması ve aşılama taleplerinin olduğunu ifade eden Malatya TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Başkan Sadıkoğlu, paket servis ve ‘gel al’ şeklinde hizmet veren restoran, lokanta, pastane, kafeterya gibi sektörlerin Koronavirüs sürecinden olumsuz etkilendiğini kaydetti.

Hükümetin sunduğu kısa çalışma ödeneği, nakdi ve kira desteği ile ayakta kalma mücadelesi veren hizmet sektörünün HES kodu ile yeniden faaliyete geçmesini talep ettiklerini aktaran Başkan Sadıkoğlu, “Talebimizi çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere ilgili yerlere ilettik. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşı olması ile başlayan aşılama sürecinde hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ve ciddi ölçüde ciro kaybı yaşayan işletmelerin çalışanlarının aşılanması ve müşterilerin de HES kodu ile işletmelere alınması hem ticari hayatın devamı hem de vatandaşların sosyal hayata katılması konusunda destekleyici olacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akasaray Belediyesi'nin kar hazırlıkları tamam

Aksaray Belediyesi beklenen kar yağışı öncesinde tüm tedbirleri aldı. Ekipler, vatandaşların kış şartlarından olumsuzluk yaşamaması için kent merkezinde gün boyu kar ve buzla mücadele gerçekleştirecek. Meteoroloji verilerine göre il merkezinde etkisi göstermesi beklenen kar yağışı öncesinde Aksaray Belediyesi, tüm hazırlıklarını tamamlayarak hazır kıta bekliyor. Kar yağışı ile birlikte sorunsuz bir […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/