Malatya’da bin 125 can dost unutulmadı

DAĞDER HABER
0 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü, 2020 yılı içerisinde bin 125 sokak hayvanının bakımını yaptı.

Malatya (İGFA)- Malatya Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı içerisinde Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi’ne getirilen bin 125 sokak hayvanının tamamının bakımlarını yaparken, 985 sokak hayvanına kuduz ve parazit aşıları vuruldu.

Geçici bakımevine getirilen sokak hayvanlarından 887 adet köpek,56 adet kedi kısırlaştırılarak, küpelendiği ve kayıt altına alındığı bildirilirken, sahiplenilmeyen 943 adet köpeğin ise bir süre müşahede altında tutulup bakımları yapıldıktan sonra, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca tekrar alındıkları ortama geri bırakıldıkları bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevinde, 2020 yılı içerisinde bakımları yapılan 139 köpeğin sahiplendirildiği, ancak bu sayının çok düşük olduğu ve hayvan sever vatandaşların bu konuya biraz daha fazla duyarlılık göstermelerinin beklendiği ifade edildi.

Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeniköy bölgesinde yapımı 2017 yılında tamamlanmış olan Yeni Hayvan Barınağı ve Doğal Yaşam Alanı’nın hizmete girmesiyle birlikte, Malatya’nın bu alanda Türkiye’nin en iyi illerinden biri konumuna geleceği belirtildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Malatyalı işletmeciler işyerlerine 'HES'li vize istiyor

Malatya TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Koronavirüs nedeniyle kapanan veya kısmi hizmet veren işletmelerin HES kodu uygulaması ile yeniden açılmasını talep ettiklerini söyledi. Sadıkoğlu, ayrıca aşılama sürecinde de hizmet sektörü çalışanlarına öncelik istedi. 2 ayı aşkın süredir kapanmak veya kısmi hizmet vermek zorunda kalan sektörler […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/