Eskimalatya’ya sağlık merkezi geliyor

DAĞDER HABER
0 0

Eskimalatya’nın Sağlık Merkezi ihtiyacını gidermek amacıyla Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, mülkiyeti Battalgazi Belediyesi’ne ait olan 5 dönümlük alanı, 2 katlı sağlık merkezi yapımı için imzalanan protokol ile Sağlık Bakanlığı’na devretti.

Malatya (İGFA) –  Eskimalatya’da bulunan mevcut semt polikliniğinin ihtiyaca cevap verememesi için harekete geçen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, meclis kararıyla Alacakapı Mahallesi Kırkgöz Caddesi üzerinde bulunan ve mülkiyeti Battalgazi Belediyesi’ne ait olan 5 dönümlük alanı, 2 katlı Sağlık Merkezi’nin yapımı için Sağlık Bakanlığı’na devretti.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı başkanlığında Battalgazi Belediyesi’nde bir araya gelen Başkan Osman Güder ile Sağlık İl Müdürü Recep Bentli arasında ‘Sağlık Merkezi Yapım Protokolü’ imzalandı. İmzalanan protokol çerçevesinde Alacakapı Mahallesi Kırkgöz Caddesi üzerinde bulunan 5 dönümlük alan üzerinde kurulacak içerisinde ise Genel Cerrahi Polikliniği, Kadın Doğum Polikliniği, Çocuk Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Radyoloji Polikliniği, Kurak burun boğaz Polikliniği, Göz Polikliniği, Ortopedi Polikliniği ve Acil bölümünün de yer alacağı kapsamlı bir Sağlık Merkezi yapılacak.

ALANDA İNCELEMELER YAPILDI

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Sağlık İl Müdürü Recep Bentli ve Mahalle muhtarlarıyla birlikte Sağlık Merkezi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Sağlık Merkezi’nin yapımının 2021 yılı yatırım bütçesine alınarak onay beklediğini ve Eskimalatya’nın bir sorununun daha çözüme kavuşacağını belirten Başkan Güder, hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

Alacakapı Mahallesi Muhtarı Nafiz Sayın, Hanımınçiftliği, Orduzu, Hatunsuyu ve Baskil bölgelerini kapsayan bir hizmet gerçekleşeceğini belirtti.

Sağlık İl Müdürü Recep Bentli de, bakanlığın yatırım programına yazdırılan projenin 2021’de onaylanması halinde çok güzel bir merkez yapılacağını açıkladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, muhtarların ve vatandaşların önerileri üzerine Eskimalatya’ya bir sağlık merkezinin kazandırılması için kolları sıvadıklarını  söylerken, “Eskimalatya genel olarak sit alanı ve yapılaşmaya müsait alan çok yok. Bu sit alanının içerisinde belediyemize ait 5 dönümlük bir alan vardı. Battalgazi Belediyesi olarak biz bu alanı Sağlık Bakanlığımıza ve Sağlık İl Müdürlüğümüze tahsis ettik. Protokolünü imzaladık. İlçemizin yarınları çok ama çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ KAHTALI: “SAĞLIK ALANINDA DÜNYAYA ÖRNEK OLUYORUZ”

Sağlık alanında dünyaya örnek olduklarının dile getiren AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediyesi’ne ait olan yeri imzaladıkları protokolle Sağlık Bakanlığı’na devredeceğini aktarırken, “Taşın altına elini koydular. Malatya’mızda hali hazırda devam eden 300 yataklı Devlet Hastanemizin inşaatı devam ediyor. Allah nasip ederse 3-4 ay gibi bir zamanda da büyük bir oranda tamamlanmış olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siirt'teki kuraklık eski köprünün kalıntılarını gün yüzüne çıktı

Siirt’te sonbahar ve kış mevsiminin kurak geçmesi şehir genelindeki birçok çayın kurumasına yol açtı. Siirt (İGFA)-  Kurumaya yüz tutan çaylardan birisi olan Kezer Çayı’nda eski köprünün ayakları ortaya çıktı. Son yüz yılın en kurak mevsimini yaşayan Kezer Çayı’nda sular neredeyse kuruma düzeyine geldi. Siirt-Kurtalan yolu üzerinde bulunan ve asırlar boyu […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/