‘Kahraman’ KOBİ’ler için finansman anlaşması

DAĞDER HABER
0 0

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ile Türkiye Halk Bankası (Halkbank) arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” imzalandı.

Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmayı Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası(KMTSO) Başkanı Şahin Balcıoğlu ile Halkbank Bölge Koordinatörü Aziz Arslan imzaladı. KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, imzalanan protokolün üyelerin daha rahat ve daha avantajlı kredi kullanma imkanlarını artıracağını söylerken, Halkbank’ın kendilerine en çok destek veren kurumlar arasında olduğunu söyledi

Halkbank Bölge Koordinatörü Aziz Arslan ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Halkbank Genel Müdürlüğü arasında tedarik zincirinin finansmanına yönelik protokol imzalandığını hatırlatırken, Gaziantep Bölge Müdürlüğü olarak bölgemizde yer alan ticaret ve sanayi odaları, borsalarla bu protokolü karşılıklı olarak imzaladıklarını vurgulayıp, “Protokolün amacı güvenli ticaretin yapılmasını sağlamak. İç piyasaya mal satan firmalarla ana bayii anlaşması yapıyoruz. O firmanın mal sattığı müşterilere de paraf ticari kart veriyoruz. Bu kartlarla müşteriler ana bayiden mal tedariki sağlanıyor” diye konuştu.

 

 

Anlaşma ile satıcı ve alıcı firmalar için sağlanan avantajlar:

 

§  Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.

 

§  Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.

 

§  Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.

 

§  POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.

 

§  Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.

 

§  Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.

 

§  Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı elde edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa DOHADER'den projeler üretecek

Veteriner Hekim İbrahim Tugay Ateş önceliğinde kurulan Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHADER) Bursa’nın sorunlarını çözüme kavuşturacak. DOHADER Başkanı İbrahim Tugay Ateş derneğin amacının Bursa’nın tüm doğal ekolojik kaynaklarını koruyarak kendilerinden sonraki nesillere aktarabilmek olduğunu söyledi. 20 yıl önce Bursa’ya yağan karın 3 ay kalkmadığını hatırlatan Ateş, “Ekolojik denge […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/