Batman’da husumetli aileler barıştırıldı

DAĞDER HABER
0 0

Batman’da husumetli iki aile, Kenan Konaç ve İbrahim Ekmen’in girişimleri sonucu barıştı.

Seyithan ÇETİN / Batman Sonsöz

Batman’da 2019 yılının Eylül ayında Kültür Mahallesi’ndeki Cumartesi Pazarı’nda esnaflık yapan 25 yaşındaki Deniz Özbek ile bir müşteri arasında sahte para kavgasında Özbek hayatını kaybetmiş, iki taraf arasında husumet başlamıştı. Kan davası, kanaat önderlerinin araya girmesi ile sonlandırıldı. Özel bir salonda organize edilen barış törenine AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı A. Akif Gür de katıldı. Duaların okunduğu programda, iki aile bireyleri Kur’ an ı Kerim’in altından geçerek barış sözü verdi.

“ÖNEMLİ OLAN, BARIŞTA YER ALABİLMEKTİR”

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, husumeti sonlandırıp barış için adım atan Özbek ve Yıldız ailelerine teşekkür etti. Milletvekili Özdemir, önemli olan kavgada değil, barışta ve sulhta yer alabilmek olduğunu söyledi. Aileleri barıştıran kanaat önderi İbrahim Ekmen, iki aile arasında yaşanan husumeti sonlandırdıkları için mutluluk duyduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Doktorlar ve hastalar BulutKlinik altyapısında buluşacak

Kızılay Sağlık Grubu hastanelerinde ve tıp merkezlerinde görev yapan doktorlar ile hastaları BulutKlinik’in sağladığı altyapı ile bir araya getirecek. Sağlık Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi kurumlar nezdinde akreditasyonlarını tamamlamış olarak hizmet vermekte olan BulutKlinik,  özellikle pandemi sürecinde hastalara, bilgisayar, tablet ya da cep telefonları üzerinden doktorlarla […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/