Aksaray’ın Vizyonu’na yakından takip

DAĞDER HABER
0 0

Vali Hamza Aydoğdu, oluşturdukları Vizyon Aksaray adlı yapıyla şehre yapılan yatırımları yakından takip etme fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel gazete ve internet medyası mensuplarıyla bir araya geldi.

Aksaray Turizm Otelcilik Okulu Uluırmak Uygulama Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Vali Hamza Aydoğdu, mesai ve mesafe tanımadan, mesleğini namus bilip, gece gündüz çalışan, basınının değerli mensuplarının gününü tebrik ederken, ortak paydanın Aksaray sevdası olduğunu kaydetti.

Göreve 7 ay önce geldiğini hatırlatan Aydoğdu, “Aksaray, İç Anadolu’nun kavşak noktası bir konumda. Türkiye’de Aksaray gibi potansiyeli olan çok az şehir var.  Şehrin veri tabanını oluşturduk. “Vizyon Aksaray” adında bir yapı oluşturduk. Burada Aksaray’la ilgili yapılan ve yapılacak olan her proje burada ve buradan takip ediyoruz yatırımları.Küçük dokunuşlar büyük sonuçlar demektir” dedi.

Aksaray’daki son COVID-19 vakalarına ilişkin de bilgilendirmede bulunan Vali Hamza Aydoğdu,  “Şu anda kentte salgının yayılma hızı azaldı. Karantina kurallarına uymayan 40 vatandaşımız KYK Yurtları’nda misafir ediliyor. Aşılarımız geldi. 3’üncü faz aşı denemelerinin bitmesi bekliyoruz.
Bu aşıları koduna göre dağıtacağız. Gelecek hafta içerisinde aşılamaya başlayacağımızı düşünüyorum”dedi.

 

Vali Aydoğdu, 20 Ocak’tan sonra Aksaray’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak bir etkinliğin gerçekleşeceğinin sürprizini verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mardin'in Savur Dağları lavanta kokacak

Mardin’in Savur ilçesinde çiftçilik yapan Mehmet Çelik (54), dededen kalma atıl durumdaki 72 dönümlük tarlası için arpa, buğday, mercimek ve nohut ekmek yerine lavantaya yöneldi. Çelik, tarlada arıcılık da yapacağını ve kilo fiyatı 300 TL’ye kadar satılan lavanta balının çok değerli olduğunu belirterek, “Tarlanın bir kısmına da kekik ekeceğiz. Kekik […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/