Pamukkale’de kurslar yeniden açılıyor

DAĞDER HABER
0 0

Pamukkale Belediyesi’nin organize ettiği ve büyük beğeni toplayan kurslar 13 Ocak’ta yeniden açılıyor.

Pamukkale Belediyesi tarafından çeşitli dallarda düzenlenen ve halkın büyük ilgi gösterdiği kış dönemi kursları yeniden açılıyor.

Koronavirüs önlemleri alınarak 13 Kasım 2020 tarihinde çalışmalara başlanan halk oyunları, bağlama, seramik porselen çiçek yapımı, kadınlar el sanatları, biçki dikiş ve iğne oyası, yabancı dil, işaret dili, diksiyon, ahşap boyama ve ebru kurslarına koronavirüs tedbirleri çerçevesinde 1 hafta sona ara verilmişti. Maske, temizlik ve mesafe kurallarına uyularak Pamukkale Belediyesi Kış Dönemi kurslarının başlatılması kararlaştırıldı. Buna göre 13 Ocak 2021 tarihinden itibaren halk oyunları, bağlama, seramik porselen çiçek yapımı, kadınlar el sanatları, biçki dikiş ve iğne oyası, işaret dili, diksiyon, ahşap boyama ve ebru kurslarında çalışmalar yeniden başlayacak.

Kurslara 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar katılamazken, hafta içindeki tüm kurslar saat 20.00’ye kadar tamamlanacak. Hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çalışmalar yapılamayacak. Kursiyerler 444 92 20 nolu telefonu arayarak Kültür İşleri Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabilecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sınırlı sayıda öğrenciyle, sosyal mesafe kurallarına riayet ederek dersleri vereceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da revizyon planları Güzelyalı'yı şekillendirecek

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 7 mahalleyi kapsayan ve vatandaşlarca ‘kentsel dönüşüm yapılıyor’ söylemlerine neden olan revizyon imar planlarıyla ilgili Mudanya Belediyesi’nden açıklama geldi. Mudanya Belediyesi, Güzelyalı Siteler, Eğitim, Yalı, Burgaz, Altıntaş, Ömerbey ve Aydınpınar mahallelerini kapsayan 1/1000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon Uygulama İmar Planı’nın herhangi bir kamulaştırma, yıkım veya kentsel dönüşüm çalışmasını […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/