“Gazetecilere yapılan saldırı cezasız kalmamalı”

DAĞDER HABER
0 0

Aydın’da adliye önünde sözlü ve fiziki saldırıyla uğrayan iki gazetecinin darp edilmesi olayıyla ilgili Ege Gazeteciler Federasyonu ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti açıklama yaptı.

Aydın’ın Efeler ilçesinde adliye önünde meydana gelen olayda sözlü ve fiziki saldırıyla uğrayan gazetecilere bir destek de Ege Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanvekili ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan’dan geldi.

Olay sonrası saldırganlardan şikayetçi olan Murat Uçkaç ve Kıymet Sarıyıldız adlı meslektaşlarına gerekli hukuki desteği sağlayacaklarını ifade eden Başkan Ulucan, “Saldırının sadece iki arkadaşımıza karşı değil, basın özgürlüğüne karşı yapılmış olduğuna inanıyor, olayın faillerinin ellerini kollarını sallayarak dolaşmaması ve cezasız kalmaması için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

Hatırlanacağı gibi, Aydın Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonuyla tutuklanan Kadir Çınaklı’nın yakınları olayı görüntüleyen basın mensuplarına saldırmıştı. Tutuklanan Çınaklı’nın, “Ne var, niye çekiyorsunuz” diye bağırması sonrasında gazetecilerin üzerine yürüyen yakınları, “Sen geri zekalı mısın, silsene onu, sil onu. Beni cümle aleme rezil mi edeceksiniz” diyerek basın mensuplarına fiziki saldırıda bulunmuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kayseri Meclisi'nden 'Erciyes' kampanyası

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nde tur operatörleri, turizm acenteleri ve otel işletmelerine 50 ve üzeri bilet alımlarında yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nde tur operatörleri, turizm acenteleri ve otel işletmelerine 50 ve üzeri bilet alımlarında yüzde 50 indirim […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/